Photoscape Gezginler

Sponsorlu Bağlantılar

Etiketler:photoscape 3.6 gezginler programları,photoscape indir,photoscape 3.6 gezginler etiket,photoscape 3.4 gezginler etiket,likelo,photoscape göz rengi değiştirme,pixlr,picmonkey

Photoscape Ekran Görüntüsü

Photoscape, eğlenceli ve kolay bir fotoğraf düzenleme ve onarma programıdır.

Özellikleri:

  • Photoscape fotoğraflarınızı görüntüler, slideshow olarak izleyebilmenizi sağlar
  • Resminizi yeniden boyutlandırma, ışık ve renklerini düzeltme, beyazlığını dengeleme, arkaışık düzeltme, konuşma pencereleri ve balonlar ekleyebilme, yazı ekleme, kesme, filtre uygulama, kırmızı göz düzeltem vb. editör işlevleri sunar.
  • Photoscape, fotoğraf kombinasyonu yapabilir
  • Animasyonlu gif oluşturabilir
  • Ekran görüntüsü yakalayıp, kaydedebilir
  • Ekrandan bir renk tonunu dahi Photoscape ile alabilirsiniz

PhotoScape bir resim düzenleme yazılımında bulunması gereken en temel araçları, efektleri ve seçenekleri içeren ücretsiz bir program. Resimlerinize rahatlıkla bakabileceğiniz, fotoğraflarınızda oynamalar yapabilceğiniz bu program ile her türlü düzenleme işlemini yapabilirsiniz.

Photoscape kullanarak Facebook profil resimleri hazırlamak istiyorsanız ilgili forum konumuz size yardımcı olabilir:
Photoscape ile Facebook Profil Fotoğrafları Oluşturmak

Resimlerinizi açtıktan sonra onlara ne işlem yapmak istediğinizi soran bu basit ve ücretsiz editör ile fotoğraflarınızı kendi adınıza logolayabilir, animasyon GIF haline getirebilir, baskı almak için gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra bastırabilir, renklendirme yaparak fotoğrafınızı bambaşka bir hale getirebilir, yeniden boyutlandırabilir, siyah/beyaz dengesini ayarlayabilir, arkaplan ışığını değiştirebilir, istediğiniz bölümleri kesebilir, kırmızı gözleri yok edebilir, çeşitli efektlerle resminizi filtreleyebilirsiniz.

Sınırsız bir düzenleme olanağına sahip olacağınız PhotoScape her geçen gün geliştirilmeye devam ediyor. Profesyonel yazılımların en temel özelliklerini güçlü bir şekilde bünyesinde barındıran PhotoScape ev kullanıcıları için yeterli seviyede.

Evet arkadaşlar PhotoScape ‘in çıkarmış olduğu son sürümü yani PhotoScape 3.6.2 ‘yi sizlere biraz tanıtalım. Öncelikle eski sürümlerde olduğu gibi program isminin yan kısmındaki menülerde gösterici, düzenleyici, toplu düzenleyici, sayfa, birleştirme, anigif, yazdır ve yardım butonları bulunmaktadır.

Photoscape butonunda ise yukarıda yazmış olduğumuz butonların yanı sıra ayırıcı, ekran yakalama, renk toplayıcı, raw dönüştürücü, yeniden adlandır ve kağıt yazdır butonları bulunmaktadır. Bu butonların alt kısmında ise seçenekler, lisan (dil), yüz arama ve online geliştirici butonları yer almaktadır.  Evet buton isimlerini yazdıktan sonra sıra geldi bunları tek tek açıklamaya. Öncelikle gösterici butonunda fotoğraflarınızı detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra birçok fotoğrafı birlikte açıp bu fotoğraflardan slayt gösterisi oluşturabilirsiniz. Tüm bunları tam ekran butonuna basarak ekranınızda sadece bu fotoğrafların görünmesini ve slayt gösterilerinizin izlenmesini sağlayabilirsiniz. Exif bilgisine tıklayarak fotoğrafın çekildiği fotoğraf makinasının markasını, modelini, fotoğrafın çekilmiş olduğu tarihi, yazılımı, çözünürlüğü, flash kullanılıp kullanılmadığını, odak uzaklığını, pozlama süresini, açıklık, ISO equiv, pozlama eğrimi, beyaz dengesi, metreleme modu ve son olarak pozlama bilgilerini görebilirsiniz. Exif bilgisi butonunun yanında bulunan çöp kutusu butonuylada fotoğrafı silebilirsiniz. Yazdır butonuyla fotoğrafı yazdırabilirsiniz. Son olarak iki butonumuz kaldı bunlarla da fotoğraflarınızı 90 derece sağa yada sola döndürebiliyorsunuz.

Şimdi düzenleyici menüsünü biraz inceleyelim. Kullanabileceğiniz en çok özellik burada toplanmıştır. Ekstradan 4 adet menüsü bulunmaktadır. Bunlar ev, nesne, kırp ve araçtır. Ev menüsünde; fotoğrafınıza daire, marj ve çerçeve çizgisi ekliyebiliyorsunuz. Bunları istediğiniz renkte seçerek uygulama şansınızda var. PhotoScape 3.6.2 ile fotoğrafın rengi üzerinde de değişiklik yapabiliyorsunuz. Fotoğraflarınıza eskitme, gri skala, sb. eşik ve ters çevir (negatif) gibi özellikler ekliyebiliyorsunuz. Bu butonların alt kısmında ise; isteğe bağlı döndür, 90 STY döndür, 90 SY döndür, ayna ve çevir butonlarını kullanabilirsiniz. Bu butonların altında ise yeniden boyutlandır butonuna tıklayarak fotoğrafınızı istediğiniz boyuta getirebilirsiniz. Parlak,Renk butonunda tıkladığımızda ise kontrast geliştirme, derinleştir, parlaklaştır, koyulaştır, ağartma, renk eğrisi, doygunluk eğrisi, parkalık eğrisi, beyaz dengesi, renk dengeleme, renk atımını çıkart, renklendirme, ağartma geliştirme, genişlet, aşındır, eskitme, griskala, siyah ve beyaz tersi ve eşik özellikleri bulunmaktadır. Kontrast geliştirme özelliğinde düşük, orta ve yüksek kademeleri bulunmaktadır. Otomatik düzey butonunda düşük, orta ve yüksek kademeleri bulunmaktadır. Keskinlik butonunda ise 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13 sayılarına göre istediğinizi seçebilirsiniz. Filtre butonunda ise; film efekti, süsleme, antika foto, bölge (odaklama dışı), çizgisel eğim, derecelendirilmiş renk tonu, sahte-eğme kaydırma, lens flare, solma stili, bulanıklaştırma, desen, noise, jitter, kristalize, kenar, kabartma, selofan, haber baskısı, resimleştirme, bükme, cam döşeme, kutu, yansıma, akıllı blur, noise azaltma özellikleri bulunmaktadır. Tazeleme butonunda ise düşük, orta ve yüksek kademeleri bulunmaktadır. Arka ışığı butonunda (+) 25%, (+) 50%, (+) 75%, (+) 100%, (+) 125%, (+) 150%, (+) 175% ve son olarak (+) 200%, Ayrıca (+/-) 25%, (+/-) 50% (Varsayılan), (+/-) 75%, (+/-) 100%, (+/-) 125%, (+/-) 150%, (+/-) 175% ve son olarak (+/-) 200% bulunmaktadır.

 

http://files.brothersoft.com/photograph_graphics/digital_photo_tools/PhotoScape_V3.6.5.exe

images

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>